4a w Rzeszowie

W dniu 22 maja 2018r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Najpierw zwiedziliśmy Port Lotniczy w Jasionce. Z tarasu widokowego obserwowaliśmy start samolotu lecącego do Warszawy.

Później zapoznaliśmy się z historią Portu oraz z rodzajami służb pracujących na jego terenie. W dalszej części wycieczki poznaliśmy warunki podróżowania oraz krok po kroku ścieżki pasażera od odprawy biletowo – bagażowej, kontroli bezpieczeństwa, odprawy osób niepełnosprawnych po przewóz zwierząt samolotem. Następnie nasza grupa przeszła przez punkt kontroli bezpieczeństwa i udała się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, gdzie poznała zakres obowiązków strażaków oraz sprzęt i pojazdy gaśnicze.

Potem udaliśmy się do Parku Trampolin FLY PARK w Rzeszowie, gdzie pod opieką profesjonalnych trenerów mogliśmy ćwiczyć skoki, podskoki, salta i przewroty. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczała nas nawet na chwilę.

Później zjedliśmy pyszny obiad w restauracji, a w kinie Helios obejrzeliśmy film „ Kaczki z gęsiej paczki ”. Po tak emocjonującym dniu wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.