Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach

W piątek 18 września gościliśmy w naszej szkole dwoje wykładowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego z Instytutu Ekonomii i Finansów. Pracownicy naukowi U.Rz. przeprowadzili dla naszych ósmoklasistów zajęcia z ekonomii, bankowości i zarządzania pieniądzem. Dr Magdalena Cyrek i dr Piotr Cyrek przeprowadzili zajęcia w ramach projektu Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach. Inicjatywa ta  jest realizowana wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim.
W naszym województwie w projekcie uczestniczy 500 uczniów z około 20 szkół.

Do projektu zgłosiliśmy się jeszcze na przełomie lutego i marca tego roku lecz ze względu na odwołanie zajęć stacjonarnych w szkołach i na uczelniach nie mogliśmy go realizować przed wakacjami.

Piątkowe zajęcia były dopiero częścią z pakietu zająć przewidzianych dla naszych uczniów. W ich trakcie uczestnicy otrzymali podręczniki, książki i pamięci flash. Uczniowie uczestniczyli też w konkursie z nagrodami, który będzie też kontynuowany w trakcie kolejnego spotkania. Kolejne zajęcia zaplanowane są już w formie zdalnej. Z nich też przedstawimy małą relację.

Więcej o projekcie TUTAJ