Dzień bez elektrośmieci.

Przekazujemy jeszcze zaległe wiadomości. 13 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. W tym roku udało nam się z tej okazji zorganizować wielką szkolną zbiórkę. W ciągu jednego dnia zebraliśmy w naszej szkole ponad 200 kg różnego rodzaju zużytych baterii. W akcję wspaniale zaangażowała się  cała społeczność szkolna. Uczniowie w zamian za doręczone baterie uzyskali dodatkowe „bonusowe” np, które będą mogli  wykorzystać na dowolnej lekcji.

Cieszy nas niezmiernie zaangażowanie i ilość zebranych elektro-odpadów szczególnie dlatego, że przekazujemy je Sekretariatowi Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Misjonarze poprzez akcję Zbieramtowszkole wykorzystają ich recykling na szczytne cele ich działalności misyjnej.

Przy tej okazji przypominamy też, że jako stali uczestnicy akcji „Zbieram To W Szkole” cały czas zbieramy baterie, stare telefony i smartfony, zegarki tarczowe na rękę i „dobre monety” – czyli pieniądze (monety) z całego świata aktualne oraz też takie wycofane z obiegu. Pojemniki i pudełka na baterie znajdują się przy każdym wejściu do naszych budynków.

A tutaj jeszcze krótka relacja filmowa na naszym profilu na facebook’u.