Dzień Edukacji Narodowej

kwiaty13 października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie powitały nas Iza i Ewelina – przewodnicząca szkoły i jej zastępczyni.

Obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczniów klas drugich przygotowanych przez ich wychowawczynie – panią Danutę Mielnik i panią Małgorzatę Franus. Uczniowie klasy VIa zaprezentowali ułożoną samodzielnie piosenkę dla nauczycieli, do której nakręcili nawet teledysk.

Głos zabrała oczywiście Pani Dyrektor i przedstawiciel Rady Rodziców. W tym roku jednak zakończenie uroczystości było inne niż na ogół, ponieważ nauczyciele i pracownicy naszej szkoły w uzgodnieniu z Radą Rodziców postanowili, że pieniądze przeznaczone na kwiaty trafią do puszki dla Emilki. Wszyscy wiemy, że akcja pomocy Emilce, która walczy ze straszną chorobą trwa w naszej szkole już od kilkunastu dni. Cieszymy się, że tym wrzuconym do puszki „kwiatkiem” mogliśmy dołożyć kolejną cegiełkę dobroci. A nauczycielom i pracownikom szkoły bardzo dziękujemy.