Festiwal Kolęd i Pastorałek

Koncert Kolęd (5)10 stycznia 2017r. w Centrum Kultury i Sportu odbyła się VIII edycja gminnego festiwalu kolęd i pastorałek. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z prawie wszystkich szkół gminy Cieszanów.

Jury postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach:

  1. Soliści
  2. Zespoły
  3. Chóry.

Każdy wykonawca w danej kategorii mógł wykonać tylko jedną kolędę lub pastorałkę. Na liście znalazło się 22 pozycje w/w utworów. Z powodu mniejszej niż w roku poprzednim liczby uczestników kategoria wiekowa nie była uwzględniana przez komisję jury. Przyznano łącznie 9 nagród (trzy dla solistów, trzy dla zespołów, dwie dla chórów i jedna- specjalna nagroda publiczności). Poziom artystyczny wykonawców był wysoki.

Naszą szkołę reprezentowała spora grupa uczniów uzdolnionych muzycznie:

  1. Eliza Chmiel, kl. Va – zaśpiewała pastorałkę pt. „Grudniowe noce”
  2. Justyna Mazurek, kl. Va – zaśpiewała pastorałkę pt. „Śpij, Dziecino mała”
  3. Kacper Farion, kl. Va – zagrał na akordeonie utwór pt. „Dzwonki sań”
  4. Duet: Ewelina Kopciuch i Kinga Zaremska, kl. VIa – zagrały na skrzypcach i gitarze klasycznej kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”
  5. Trio: Ewelina Kopciuch, Izabela Jakubiec i Natalia Skubis, kl. VIa – Iza i Natalia zaśpiewały kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem” przy akompaniamencie fortepianowym wykonanym przez Ewelinę.

Ze wszystkich wyżej wymienionych uczestników nagrodę specjalną publiczności za swój przebojowy występ akordeonowy otrzymał Kacper Farion.

II miejsce w kategorii „Soliści” udało się zdobyć Justynie Mazurek.

W kategorii „Zespoły” duży sukces odniosły uczennice z klasy IIIa i IIIb: Julia Lisowska, Laura Majewska, Gabriela Ważna, Zuzanna Sigłowa i Milena Lichtarska, które zajęły II miejsce w powyższej kategorii. Koleżanki i koledzy oraz wychowawcy: pani Danuta Kuca i pan Marek Piwódzki gratulują i życzą kolejnych udanych występów.

Występy naszych uczniów zostały obejrzane z dużym zainteresowaniem i nagrodzone gromkimi brawami.

O opiekę artystyczną nad uczniami klas V-VI oraz przygotowanie akompaniamentu do niektórych kolęd i pastorałek zadbał pan Paweł Młodowiec.