Klasa 3 w MBP w Cieszanowie.

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów klasy III. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy  i wykonywały zupełnie różne czynności. Jedną z nich było projektowanie breloczków do wydrukowania na drukarce 3D. Pozostali szyli kwiaty z filcu, które zostały wcześniej wycięte na ploterze laserowym w Makerspace w Pracowni Orange.

Projektowanie elementów 3D to jedno, a złożenie ich w spójną całość- drugie. I właśnie to okazało się nie lada wyzwaniem. Jak sprawić by dinozaur przypominał dinozaura? Zajęcia z laserodruku to czas intelektualnej aktywności o czym przekonali się nasi uczestnicy. Ich wysiłek nie poszedł na marne, bo po długiej pracy mogli pochwalić się własnoręcznie wykonanymi szkieletami dinozaurów. Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Mizyn.

Nad przebiegiem warsztatów czuwała Pani Dyrektor Urszula Kopeć – Zaborniak.

Ostatecznie udało się osiągnąć oczekiwany rezultat- grupa szyjąca wyszła z biblioteki zarówno z gotowymi kwiatkami, jak i książkami. Inspiracją był czytany przez Panią bibliotekarkę Annę Herda wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Dzień Kobiet”.

Zaplanowaliśmy kolejne spotkanie dla III klasy, aby każdy mógł spróbować zarówno szycia filcowych kwiatków jak i projektowania breloczków. Było to cenne doświadczenie zarówno dla dzieci jak i osób prowadzących.
Aut.: Marek Piwódzki