Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej

Koncert PSM (8)19 maja dziesięciu uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Kazimierza Wolanina i p. Pawła Młodowca uczestniczyło w koncercie, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie w wykonaniu uczennic i nauczycieli tejże szkoły.

Zgromadzona licznie publiczność mogła usłyszeć największe przeboje muzyki pop z lat 70-tych i 80-tych XX wieku, które przetrwały próbę czasu (tzw. evergreen’y). W 70 minutowym koncercie znalazły się piosenki najpopularniejszych wykonawców zagranicznych, m.in. Abba, Wham, George Michael, Elton John, Michael Jackson, Whitney Houston, Phil Collins, Fleetwood mac, Alphaville, Lionek Richie, Bonnie Raitt, The Pointer Sisters, Crowded Mouse, Michael Sembello, Richard Marx, Culture Club, Karina & The Waves.

Z pewnością była to prawdziwa uczta muzyczna dla tej części publiczności, która pamięta te wspaniałe dla muzyki lata 80-te i 70-te, od których ten nurt muzyki się rozpoczął. Również i nasi uczniowie po koncercie przez całą drogę powrotną w autobusie śpiewali fragmenty piosenek, które najbardziej zapadły im w pamięci. Jak się okazuje- ten rodzaj muzyki ma się dobrze i podoba się również młodej publiczności. Na koniec wycieczki opiekunowie zaprosili uczniów na lody. W miłej atmosferze wszyscy spędzili to piękne piątkowe popołudnie.

Trwają właśnie zapisy do szkoły muzycznej oraz organizowane są warsztaty przygotowawcze dla zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy chętnych, naprawdę warto rozwijać swoje talenty muzyczne, by w przyszłości zabłysnąć w towarzystwie, a nawet na scenach!