Lato w szkole?

Kolonia (33)Lato w szkole może być super! Przekonała się o tym spora grupa naszych uczniów, którzy zgłosili się na naszą letnią mini kolonię.

18 lipca rozpoczęła się nasza trzydniowa przygoda. Po przywitaniu się w szkole wyruszyliśmy na małą wędrówkę w okolicach Nowin Horynieckich. Były ciekawe opowieści, piękne miejsca, a potem pyszne lody. Dzięki nim mieliśmy siłę na warsztaty plastyczne, na których powstały bardzo kolorowe i pomysłowe wakacyjno-kolonijne plakaty.

Drugiego dnia przeobraziliśmy się w poszukiwaczy prawdziwego skarbu. Podzieleni na cztery kolorowe grupy ruszyliśmy w różne strony świata, aby odgadując zagadki i rozwiązując zadania zdobywać kolejne kawałki starej mapy… Łamaliśmy szyfry, udzielaliśmy pierwszej pomocy, wykazywaliśmy się sprawnością umysłu i ciała. A jak wiadomo, najlepsza zabawa to wspólna zabawa, więc mimo rywalizacji między grupami oczywiste było, że liczy się nasz wspólny wysiłek. Ostatnie zagadki skierowały nas z powrotem do szkoły i tam pozostało już „tylko” złożenie mapy, odnalezienie i wykopanie prawdziwego skarbu. Był… przepyszny :)

Tego samego dnia czekały na nas jeszcze warsztaty muzyczne – było wesoło i śpiewnie, bo przecież „…śpiewać każdy może”!

Trzeci dzień był dniem wyjazdowym. Celem podróży był Łańcut – Zamek Lubomirskich, Wozownia, Stajnie, Oranżeria, Storczykarnia i piękny park. Po obiedzie i chwili odpoczynku przyszedł czas na wodne szaleństwa w aquaparku.

Zmęczeni, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Pozostało nam się pożegnać, podziękować za wspólnie spędzony czas i odebrać dyplomy i niespodzianki.

Szkoda, że wszystko co dobre tak szybko się kończy!

Więcej zdjęć niebawem :)