Matematyka… nudna i trudna? Obalamy mity!

mbank-sowaOd września do grudnia tego roku w naszej szkole będzie realizowany projekt „Matematyka… nudna i trudna? Obalamy mity.” Projekt zakłada pokazanie uczniom i rodzicom, że nauka matematyki może być ciekawa i przyjemna.

Obejmuje cykl zajęć pozalekcyjnych, podczas których uczniowie klas IV – VI będą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności w oparciu o gry, zabawy, konkursy i działania praktyczne.

Pierwszy obszar działań to doskonalenie sprawności rachunkowych na liczbach naturalnych, ułamkach, procentach ze szczególnym naciskiem na utrwalanie tabliczki mnożenia.

Drugi temat spotkań to „Oswajanie brył”. Uczniowie będą mogli samodzielnie budować bryły oraz rozkładać je w taki sposób, aby powstały siatki. Wykorzystanie zestawów klocków do budowy brył doskonale pomoże rozwijać wyobraźnię przestrzenną dzieci.

Ostatni cykl warsztatów to „Matematyczne origami”. Uczestnicy układając różne kompozycje z papieru będą utrwalać własności figur geometrycznych, uczyć się cierpliwości, dokładności, logicznego myślenia i precyzji manualnej.

Zakończeniem wszystkich działań w ramach projektu będzie Dzień Matematyki.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.