Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku nasza szkoła obchodziła Narodowe Święto Niepodległości już od czwartku 9 listopada. Obchody rozpoczęliśmy wcześniej bo oficjalnie święto tym razem wypadało w sobotę. W szkole jest to dzień wolny i dlatego uczniowie klas starszych obejrzeli okolicznościowe przedstawienie już w czwartek. Montaż słowno-muzyczny w tym roku przygotowały klasy 7 ze swoimi wychowawczyniami.

Następnego dnia, w piątek, wyruszyliśmy w biało czerwonym „Marszu dla Niepodległej” ze szkoły na ulicy Mickiewicza do budynku gdzie uczą się nasi najmłodsi uczniowie. Tego dnia uczniowie z klas młodszych także przedstawiali swoją akademię. Po niej na podwórzu szkolnym przy ulicy Sobieskiego cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego. Było to już nasze 6 wspólne śpiewanie hymnu w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Po hymnie każda klasa wraz ze swoim wychowawcą odwiedziła groby i miejsca pamięci, którymi się opiekują. Zapaliliśmy tam znicze ku czci naszych zasłużonych mieszkańców.

11 listopada uczestniczyliśmy też aktywnie w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Nasza szkoła wystawiła swój sztandar na uroczystości gminne. Uczniowie klas 7 natomiast zaprezentowali swój montaż słowno-muzyczny społeczności Cieszanowa przed uroczystą sumą w kościele parafialnym. Nasza Dyrekcja złożyła okolicznościową wiązankę pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego na cieszanowskim rynku.