Pasowanie na ucznia.

30 października 2023 r. uczniowie klasy I a i I b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Tego dnia najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej zostali pasowani na ucznia.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny, przygotowany wraz z wychowawcami klas p. Anną Sopel i p. Markiem Piwódzkim Wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy trzeciej wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory
wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata, repertuar ten przygotował p. Paweł Młodowiec. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły – p. Marzena Wilusz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
Na zakończenie ślubowania pierwszaki otrzymały w prezencie uroczyste dyplomy i rożek obfitości wypełniony słodyczami. Uroczystość uświetniono pamiątkowymi zdjęciami. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klas pierwszych.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Aut.: A. Sopel

pasowanie-na-ucznia-004

Zdjęcie 1 z 12