Piknik naukowy w Czudcu

Wyjazd z TIK-u i Eksperymentu

czyli Czudec w dziesięciu punktach :)

  1. Na początku wszyscy zebraliśmy się pod szkołą o ok. 8.30, a wyjechaliśmy o 9.
  2. Dotarliśmy na miejsce o 11 i od razu rozpoczęliśmy naszą edukacyjną wyprawę.
  3. Najpierw wzięliśmy udział w bardzo ciekawym wykładzie o zmysłach. Pewien Pan z brodą przedstawił nam różne doświadczenia dotyczące działania naszych zmysłów.
  4. Potem zabraliśmy się do oglądania różnych popularnonaukowych wystaw. Bardzo podobała nam się „piaskownica” z dziwną masą. Można było zagrać na dzwonkach oraz się zahipnotyzować. :)
  5. W kolejnym pomieszczeniu (a właściwie na korytarzu) były zniekształcające lusterka. Było w nich widać efekty zjedzenia przez nas tylu paczek czipsów.
  6. W dalszej części naszej wyprawy odwiedziliśmy miłych panów, którzy pokazali nam swoje ciekawe roboty. Niektóre z nich próbowały nas zaatakować, a inne zachęcały do wspólnej zabawy.
  7. Inne pomieszczenia posiadały ciekawe wynalazki, maszyny i sprzęty do doświadczeń. Musimy przyznać, że bardzo spodobała nam się gra w VR i sterowanie dronami.
  8. Mieliśmy możliwość brania udziału w warsztatach z chemii i fizyki. Pracownicy byli bardzo mili i pokazali nam interesujące doświadczenia.
  9. Pod koniec naszej wycieczki zjedliśmy obiad. Wielu z nas skusiło się na wydanie wielu pieniędzy w pobliskim sklepie. Byliśmy tak najedzeni, że nie myśleliśmy nawet o McDonald’s.
  10. Droga powrotna upłynęła nam bardzo przyjemnie. Trochę pośpiewaliśmy, pojedliśmy i poplotkowaliśmy.

Oliwia Małysa, Ania Biedka, Natalia Wilusz