Polakom na Ukrainie.

Akcja „Polakom na Ukrainie”

Szanowni Państwo

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, ale także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących tereny, przede wszystkim wschodniej Ukrainy. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu.

Od wielu lat w okresie przedświątecznym pomoc Polakom na Ukrainie organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. W akcje angażuje się wiele podmiotów i ludzi dobrej woli z całego Podkarpacia. Dziś – w szczególnie ciężkim momencie – chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszych rodaków i zorganizować wsparcie, które pozwoli na przetrwanie ciężkiego okresu i godne uczczenie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego wspólnie z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem przy wsparciu Grupy Kapitałowej „Specjał” organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości.

Chciałabym Państwa serdecznie zaprosić do włączenia się w akcję „Polakom na Ukrainie”. Zbiórka odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia br. Aby pomoc przybrała najbardziej efektywny charakter, prosimy o przekazywanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia — lista w załączeniu. Zebrane artykuły przekażemy naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

 Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata Rauch

Wraz z naszym Kuratorem Oświaty – Panią Małgorzatą Rauch zapraszam całą społeczność naszej szkoły do włączenia się w tą akcję wspierającą naszych rodaków mieszkających na Ukrainie.

  Dyrektor szkoły
Marzena Wilusz

 

Lista produktów:

makaron, kasza, cukier, konserwy rybne, pasztety, puszki (kukurydza, groszek), herbata, kawa, mleko UHT w kartonie, mleko w proszku, pakowane wędliny, kakao, orzechy, bakalie, mąka, olej, słodycze (czekolada), mydło w kostce, małe proszki do prania, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, świece.

Punkty zbiórki:

  1. uczniowie kl.1-3 – wychowawca
  2. uczniowie kl.4-8 – pedagog szkolny