Pożegnanie Absolwentów – zakończenie roku

19 czerwca 2019 roku to był bardzo wyjątkowy dla nas dzień. Tego dnia ze szkołą żegnali się pierwsi absolwenci nowej ośmioklasowej szkoły podstawowej. Uroczystość połączona była z pożegnaniem ostatniego rocznika gimnazjum, więc w sali gimnastycznej zebrało się wyjątkowo liczne grono uczniów i ich rodziców.

Galę rozpoczęli dyrektorzy obu szkół – pani dyrektor Marzena Wilusz i pan dyrektor Stanisław Kędzior i po powitaniu nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły młodszemu rocznikowi. Po wyprowadzeniu sztandaru przez nowy poczet sztandarowy głos przejęła młodzież.

Jako pierwsze żegnały się klasy ósme – rozpoczęli bardzo uroczyście, od wspólnie zatańczonego poloneza. Później w humorystyczny sposób przedstawione zostały scenki szkolne na poszczególnych lekcjach zakończone postrachem uczniów – egzaminem. Następnie swoją część artystyczną przedstawili uczniowie gimnazjum.

Po części artystycznej nadszedł czas podsumowań i nagradzania tych najlepszych. Nagrody odebrały trzy uczennice, które najlepiej napisały egzamin z poszczególnych przedmiotów – Aleksandra Ciepła – język polski, Izabela Jakubiec – matematyka i Natalia Wilusz – język angielski. Gratulujemy! Nagrody odebrali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce, sporcie, czytelnictwie czy z najlepszą frekwencją w szkole. Wręczone zostały też medale – Talenty Powiatu Lubaczowskiego. Docenione zostały również dziewczyny, które kosztem swojego odpoczynku w czasie przerw pracowały na rzecz Spółdzielni Uczniowskiej.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Ostatnią częścią uroczystości było podziękowanie dla wszystkich nauczycieli od przedstawiciela Rady Rodziców i wszyscy rozeszli się do swoich klas na spotkania z nauczycielami.

Wakacje uważamy za rozpoczęte!!!