Przybieżeli do Betlejem

Jasełka (11)„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”

22 grudnia wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele i pracownicy zgromadzili się w sali gimnastycznej na corocznych Jasełkach. Zebranych powitała pani dyrektor Marzena Wilusz i oddała głos wykonawcom. Tradycyjnie jasełka zostały przygotowane przez uczniów trzeciej klasy pod kierunkiem wychowawcy, pani Heleny Dudzińskiej. W tym roku wsparcia udzielili najmłodsi uczniowie z zerówki szkolnej, których przygotowała ich wychowawczyni, pani Anna Borcz.

Obejrzeliśmy piękny spektakl. Maryja z Józefem znaleźli stajenkę, w której narodził się Jezus, aniołowie otaczali ich opieką, a pastuszkowie, zwierzęta i królowie oddali Mu pokłon i cześć. Ogromnie gratulujemy uczniom klasy 0 i 3 wspaniałego przedstawienia.

Następną częścią była wspólna modlitwa z księdzem Mariuszem Dziadoszem i dyrektorem Publicznego Gimnazjum, panem Stanisławem Kędziorem.

Życzenia złożyły także przewodniczące Samorządu Uczniowskiego gimnazjum, Wiktoria Makuch i szkoły podstawowej, Martyna Szynal.

Było także kolędowanie! Po życzeniach chór złożony z uczennic klasy 6 i I gimnazjum przygotowany przez panów Pawła Młodowca i Kazimierza Wolanina zachęcił nas do wspólnego zaśpiewania najbardziej znanych kolęd i pastorałek.

Po uroczystości na sali uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami.