Razem na święta.

 „Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, do udziału w której włączyła się nasza szkoła. W ramach akcji zachęcamy Was drodzy uczniowie do niesienia pomocy innym, szczególnie
w okresie przedświątecznym
.

Mamy dla Was propozycje następujących działań

  • wykonanie kartek świątecznych, które zostaną przekazane pensjonariuszom NZOL w Nowym Siole,
  • zbiórkę darów do schroniska dla zwierząt w Zamościu.

Kartki świąteczne; kartki świąteczne wykonujemy techniką dowolną.
W środku zostawiamy puste miejsce na życzenia od całej społeczności szkolnej dla pensjonariuszy NZOL w Nowym Siole. Życzenia zostaną dołączone po zebraniu wszystkich kartek przez koordynatora Wolontariatu.

Zbiórka karmy dla schroniska w Zamościu; Zachęcamy do składania niezbędnych produktów, zgodnie z potrzebami schroniska, tj;

1. Karma – szczególnie dla szczeniąt i psów, dobrej jakości marki np. Brit, Arion, Josera i pokrewne. Niemniej, każda karma w każdej ilości zostanie zjedzona – poza suchą karmą, prosimy również o ryż/kaszę/makarony – zbliża się zima, a w zimie dla psiaków w schroniskach  przygotowywane są pokarmy z w/w produktów.

2. Preparaty przeciwpchelne/przeciwkleszczowe – prosimy tylko
o preparaty w kropelkach i w sprayach.

3. Akcesoria do czesania – szczotki/grzebienie oraz bardzo przydatne płyny/spraye do rozczesywania splątanej/sfilcowanej sierści.

4. Witaminy – psy trafiają do schroniska bardzo często w kiepskim stanie. Witaminy w proszku i w postaci olejów (np. Omegan), które można łatwo dodawać do mokrego jedzenia, są wyjątkowo przydatne.

5. Smycze i obroże.

6. Miski – tylko metalowe (ze względu na wytrzymałość i łatwą dezynfekcję).

7. Gryzaki, smaczki.

Kartki świąteczne oraz dary dla schroniska można przynosić codziennie do obu budynków szkoły od 7 grudnia 2020r. do 18 grudnia 2020r.

Przy wejściu do szkół będą umieszczone specjalne pudełka na zbiórkę. Prosimy podpisać przyniesione kartki świąteczne lub rzeczy dla schroniska na oddzielnie przymocowanej małej karteczce, abyśmy mogli dokonać podziękowania darczyńcy w formie pozytywnej uwagi w e-dzienniku.

Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

Barbara Hołowaty, Barbara Drachus