Realizacja

Dnia 29 września 2016 r. odbył się rajd rowerowy z udziałem pań bibliotekarek i grupy uczniów z klasy III, IV, V i VI w ramach akcji pt. „Z książką na bagażniku”. Uczniowie zebrali się na placu przed Centrum Edukacji Wczesnoszkolnej i całą grupą udali się w kierunku Wędrowca do wioski kozackiej. Wszyscy czytelnicy usiedli wokół ogniska i zaczęło się wspólne odczytywanie fragmentów ulubionych książek, pieczenie kiełbaski oraz rozmowy o wyborach czytelniczych.

W naszych działaniach promujemy czytelnictwo i pokazujemy, że czytanie nie jest nudne i nie musi wcale wiązać się z siedzeniem nad książką pod kocem. Możemy  połączyć je z wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

Pogoda dopisała i rajd odbył się bez zakłóceń w miłej, przyjaznej atmosferze.

eski

Wraz z rozpoczęciem września w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt pod hasłem: „Starsi czytają młodszym” zainicjowany przez  Aktyw biblioteczny. Uczennice z klasy VI a Izabela Jakubiec, Ewelina Kopciuch i Natalia Skubis chętnie czytały książki dzieciom  z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III.

Książeczki dobrane były do wieku dzieci, wzbogacone kolorowymi ilustracjami. Dzieci chętnie słuchały starszych koleżanek i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych  z dziećmi młodszymi i przedszkolakami.