Spotkanie wigiligne

Ostatni dzień przed Bożym Narodzeniem jest w naszej szkole zawsze dniem pełnym radości, magii świąt i życzeń. Są jasełka, jest wspólna modlitwa i kolędowanie.

W tym roku zebraliśmy się wszyscy wspólnie z uczniami i nauczycielami z gimnazjum w sali gimnastycznej, gdzie w jasełkach „Bóg się rodzi, moc truchleje” wystąpili uczniowie klas siódmych z pomocą klas czwartych i szóstych, a nad ich przygotowaniem czuwał ksiądz Mariusz Dziadosz i pani Ania Pajączkowska.

Przyjechał do nas także pan Marcin Piotrowski z Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów, aby ogłosić wyniki świątecznego konkursu pocztówkowego – konkurs skierowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całej gminy Cieszanów. Należało stworzyć własną świąteczną kartkę pocztową z życzeniami dla swojej miejscowości.

Zwyciężczynią została nasza uczennica, Ola Bundyra z klasy VIIb!!!
Olu, gratulujemy serdecznie kolejnego sukcesu!!!

Następnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystąpili z koncertem kolęd i pastorałek. Przygotowali ich panowie Paweł Młodowiec i Kazimierz Wolanin.

Na koniec ksiądz Mariusz odmówił krótką modlitwę, złożyliśmy sobie życzenia i wszyscy udali się do swoich klas, aby z wychowawcami zasiąść do wspólnych wigilii.