Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły (1)18 czerwca 2014 roku obchodziliśmy Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. płk Bronisławy Wysłouchowej z Szabatowskich w Cieszanowie. Po mszy świętej zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy II z programem przygotowanym przez panią Małgorzatę Franus. Dzieci z klasy pierwszej zatańczyły oberka, a dwie uczennice klasy IIIa, Ewelina Kopciuch i Kinga Zaremska dały mini koncert na skrzypce i gitarę.

Następnie uczniowie klas IV i V przedstawili nam „Lekcję Obywatelstwa” przygotowaną przez panią Martę Rydzewską.

Kolejnym punktem uroczystości był teatrzyk w języku angielskim pod tytułem „Sleepy Fred”. Wystąpili uczniowie klasy IV przygotowani przez panie Anię Pajączkowską i Anię Kołodziej.

Pan Kazimierz Wolanin ze swoimi uczniami pokazał nam szkołę w pełnej ciepła i humoru prezentacji multimedialnej.

Na koniec obejrzeliśmy taniec „Makarena” w wykonaniu uczennic klasy IIIb. W ten miły sposób dziewczynki wprowadziły nas w słoneczny i wakacyjny nastrój.

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką pani Ani Pajączkowskiej i z pomocą pań Marii Zubrzyckiej, Basi Chmiel i Ani Kołodziej. Na stołach pojawiły się przysmaki promujące zdrowe żywienie zgodnie z hasłem „Wiem, co jem!”. Mieliśmy okazję poczęstować się pysznymi kanapkami na razowym chlebie, owocowymi szaszłykami, owocami, sałatką grecką i orzeźwiającym koktailem truskawkowym.