Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.

Od 12 do 16 września 2022 r. na terenie szkoły realizowana jest akcja informacyjno – edukacyjna Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Celem akcji Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne  i najbliższych.

W dniu 14.09.2022r. uczniowie kl.6-8 wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie, podczas którego młodzież dowiedziała się jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym. Ponadto w ramach zajęć z wychowawcą uczniowie obejrzą film edukacyjny, który przybliża historię wynalezienia szczepionki, istotę jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Dla uczniów przygotowana została również gazetka informacyjna oraz stoisko z ulotkami.

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.

Aut.: Barbara Hołowaty