Wizyta w NZOL-u w Nowym Siole

Jak co roku w ramach wolontariatu prowadzonego w naszej szkole, uczniowie pod opieką pani Barbary Hołowaty, pana Pawła Młodowca i pana Kazimierza Wolanina udali się z wizytą do pobliskiego Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Nowym Siole aby spotkać się tam z mieszkańcami w podeszłym już wieku, sprawić im trochę radości, umilić czas wspólnym kolędowaniem oraz złożyć życzenia świąteczne.

W ramach występu pensjonariusze mogli usłyszeć kilka kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego przy akompaniamencie pianina i gitary. Śpiew przeplatany był występami naszych uczniów, którzy uczęszczają do szkoły muzycznej w Lubaczowie. Uczennica kl. VIIa Patrycja Kulczycka wykonała na saksofonie altowym kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, natomiast Kacper Farion z kl. VIIa wykonał na akordeonie kolędy: „Cicha noc”, „Bóg się rodzi” i „Nie było miejsca dla Ciebie”. W/w uczniowie pobierają naukę gry na instrumencie w szkole muzycznej w Lubaczowie.

Występ naszych uczniów wszystkim bardzo się podobał, uczniowie otrzymali gromkie brawa, pochwały, życzenia świąteczne i zaproszenie na przyszłość. Szkolny klub wolontariusza rozwija w uczniach wrażliwość na drugiego człowieka, rozwija potrzebę niesienia pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym. Młodzież chętnie angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia prowadzone w tym zakresie.

Chór szkolny do występu przygotował pan Paweł Młodowiec i pan Kazimierz Wolanin.