Wizyta w NZOL-u w Nowym Siole

NZOL (2)21 marca uczniowie naszej szkoły udali się w ramach wolontariatu z wizytą do NZOL-u w Nowym Siole. Zaprezentowali mieszkańcom program artystyczny na który złożyły się wesołe piosenki w wykonaniu uczennic z klasy VI przy akompaniamencie wychowawcy – pana Kazimierza Wolanina, przy współpracy z panem Pawłem Młodowcem. Następnie w drugiej części programu miały miejsce prezentacje artystyczne uczniów uzdolnionych muzycznie.

Jako pierwszy wystąpił Kacper Farion (IVa), który wykonał na akordeonie wiązankę przebojów ludowych i inne znane, lubiane utwory.

Jako druga wystąpiła Ewelina Kopciuch (Va), która wykonała na skrzypcach 2 utwory: „Między nami jaskiniowcami” (muzyka z bajki Flinstonowie) oraz „Trzech zwariowanych Chińczyków”.

Jako trzecia wystąpiła Kinga Zaremska (VB), która na gitarze klasycznej wykonała 2 utwory: „Andantino” oraz „Wakacje coraz bliżej.”

Jako ostatnia wystąpiła Maria Żuk (kl. VI). Wykonała na keyboardzie kilka popularnych utworów, m.in. „Hej, sokoły”, „Fale Dunaju” oraz melodię szkocką o polskim tytule „Ogniska już dogasa blask”.

Na koniec uczennice z klasy VI zaśpiewały jeszcze jedną wesołą piosenkę, po czym wręczyły wszystkim pensjonariuszom kartki świąteczne wykonane przez uczniów szkoły w Cieszanowie-Nowym Siole, pod kierunkiem pedagoga szkoły- pani Barbary Hołowaty.

Za występy, którym przyglądał się również dyrektor NZOL-u dzieci otrzymały gromkie brawa oraz podziękowania w postaci słodkich upominków i ozdób wielkanocnych wykonanych przez pensjonariuszy. Dyrektor osobiście przekazał serdeczne podziękowania i życzenia świąteczne, dołączając piękny kosz z ozdobami wielkanocnymi, również zrobiony własnoręcznie przez mieszkańców, na ręce dyrekcji naszej szkoły.