Wycieczka 3 klasy do Sandomierza

22 maja 2019 r. klasa trzecia Szkoły Podstawowej wybrała się wraz z wychowawczynią panią Heleną Dudzińską i panią Barbarą Drachus oraz rodzicami do Sandomierza. Celem wycieczki było poznanie miasta, jego historii i zabytków.

W czasie wędrówki po pięknych, malowniczych, bogato ukwieconych uliczkach uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić miasto, przejść podziemną trasą turystyczną, obejrzeć zabytkowe budowle, poznać ciekawe miejsca związane z jego dziejami. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali pana przewodnika, który barwnie i interesująco opowiadał legendy i zdarzenia z dawnych czasów dotyczące Sandomierza. Niebywałą atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Z wieży Bramy Opatowskiej podziwiano panoramę miasta i okolic. W Zbrojowni na dzieci czekała wspaniała zabawa. Chłopcy ubrani w zbroje mogli poczuć się prawdziwymi rycerzami. Uczniowie uczestniczyli w lekcji historii połączonej ze świetną zabawą.

Wycieczka była udana i pełna atrakcji. Dopisała dobra pogoda i wspaniały humor. Wszyscy obiecali sobie, że jeszcze kiedyś zajrzą do Sandomierza. Zachęcamy innych do odwiedzenia tego pięknego miasta!