Z wizytą w Domu Opieki NZOL w Nowym Siole

Tradycyjnie już przed zbliżającymi świętami – w ramach klubu wolontariusza, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Cieszanowie udali się do pobliskiego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Nowym Siole, by umilić czas tamtejszym mieszkańcom.

Tym razem młodzież przygotowała montaż muzyczno-słowny pod opieką pani Barbary Hołowaty, pana Pawła Młodowca i pana Kazimierza Wolanina. Nie zabrakło znanych i lubianych piosenek, które przeplatane były wierszami, zwyczajami i tradycjami świąt wielkanocnych w poezji polskiej, a na koniec młodzież złożyła życzenia na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Na twarzach zgromadzonych pensjonariuszy zagościł uśmiech i wszystkim udzielił się dobry nastrój. Po występie dyrektor NZOL-u podziękował młodzieży za piękny występ i wręczył wszystkim cukierki, batoniki oraz ozdoby świąteczne dla dyrekcji naszej szkoły. Wszystkim występ bardzo się spodobał, więc nie obeszło się bez piosenki na bis.

Na koniec uczennice wręczyły zgromadzonym mieszkańcom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Oprócz uczniów z gimnazjum w występie udział wzięły: Oliwia Staroń (kl. V), Maja Zając (kl. V), Martyna Cencora (VIa), Eliza Chmiel (VIa), Justyna Mazurek (VIa), Weronika Niedzielska (VIb), Julia Sopel (VIb).