Turniej szachowy w ramach projektu „Stawiamy na rozwój uczniów”.
30 maja w naszej szkole odbył się kolejny turniej szachowy zorganizowany w ramach projektu „Stawiamy na rozwój uczniów”. Zajęcia prowadzi pan Łukasz Wolanin, który od początku roku szkolnego z sukcesem rozwija szachowe pasje uczniów.
Turniej przyciągnął wielu uczestników – zarówno tych, którzy regularnie biorą udział w zajęciach z projektu, jak i tych, którzy grają w szachy w czasie przerw. Rozgrywki były pełne emocji, a uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, koncentracją i coraz lepszymi umiejętnościami. To pokazuje, jak ogromny potencjał drzemie w młodych szachistach i jak wartościowe są takie inicjatywy edukacyjne.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Kacper Różański
II miejsce – Franciszek Wolanin
III miejsce – Szymon Kawalerski.
Warto podkreślić, że szachy w naszej szkole cieszą się niesłabnącą popularnością. Gra rozwija logiczne myślenie, uczy cierpliwości i strategii, a jednocześnie daje dużo satysfakcji. Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie korzystają z możliwości, jakie daje projekt i z zapałem uczestniczą w zajęciach.
Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników szachów na ostatni turniej w tym roku szkolnym, który odbędzie się w piątek 6 czerwca. To doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności, zmierzyć się z kolegami i spędzić czas w miłej, sportowej atmosferze.
Do zobaczenia przy szachownicy!