Summer Camp – tydzień drugi.

W tym tygodniu trwa u nas drugi i ostatni tydzień Letniego Obozu Językowego, który realizujemy w naszej szkole. O założeniach obozu i planach pisaliśmy we wcześniejszym wpisie. Od tamtej pory uczestnicy obozu zrealizowali już całą masę ciekawych aktywności i odbyli wiele godzin zajęć w języku angielskim.

Odwiedziliśmy pobliską gminę Basznia Dolna gdzie zwiedziliśmy kolejową „Stację Basznia Dolna” i korzystaliśmy z możliwości jakie daje Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach. Kolejnego dnia warsztaty kulinarne dla młodzieży przeprowadziły Koła Gospodyń z terenu naszej gminy. Dzieci uczestniczyły też w spotkaniu z przedstawicielami Policji Polskiej i rozmawiały o bezpieczeństwie. Miały też możliwość spróbować ćwiczeń Joga.

Na weekend nasz obóz przeniósł się w Bieszczady. Tam uczestnicy zwiedzili okolicę Soliny, zaporę w Solinie, pływali po zalewie i obejrzeli go z góry jadąc koleją gondolową. Drugiego dnia odwiedzili Zagrodę Żubra w Mucznem i weszli na Połoninę Wetlińską zatrzymując się przy kultowej Chatce Puchatka.

Od poniedziałku poza zajęciami językowymi zrealizowaliśmy jeszcze warsztaty plastyczne i rękodzieła w CKiS w Cieszanowie oraz ognisko i aktywności w Chutorze Gorajec. Młodzież z opiekunami zwiedziła nasze miasto, a następnie miała możliwość odbyć grę terenową po Cieszanowie.

warsztaty w KGW-05
« z 20 »