Czwartoklasiści w projekcie ,,Kino na Temat Junior”

,,Kino na Temat Junior” to spotkania edukacyjne z filmem. 25 października 2019 r. w projekcie kina ,,Helios” w Rzeszowie wzięli udział uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą panem Waldemarem Szymoniakiem. Opiekę nad czwartoklasistami sprawowała także pani Edyta Jakubiec.


Najpierw młodzi miłośnicy kina śledzili losy bohatera filmu ,,Był sobie pies 2”. Bailey  musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Wszyscy zrozumieliśmy jedno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

Potem odbyło się spotkanie z animatorką. Warsztaty pomogły uczniom w pełni zrozumieć film, zwrócić uwagę na najważniejsze wątki. Prowadząca poprzez zabawę z konkursami uwypukliła wybrane zagadnienia w sposób absorbujący i rozwijający młodego widza.

Seans w kinie to podróż do świata magii. Duży ekran i niezwykła atmosfera sprawiają, że dziecięca – i nie tylko ;) – wyobraźnia intensywnie pracuje, warto więc połączyć  przygodę z realizacją celów dydaktyczno – wychowawczych.