Czytam sobie w bibliotece

Czytam sobie (13)Dzieci ze świetlicy szkolnej zostały zaproszone do projektu czytelniczego „Czytam sobie w bibliotece” organizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie. Jest to projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany we współpracy z Wydawnictwem Egmont przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa” Instytutu Książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem tej akcji była promocja czytelnictwa poprzez zajęcia, które zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomoc bibliotekom w zbudowaniu własnego programu działań animacyjnych wokół literatury.

W zajęciach brały udział dzieci z klasy IIa, IIIa oraz IIIb pod opieką pani Magdaleny Dudy. Odbywały się one systematycznie we wtorki. Dzieci mogły również wypożyczać książki do domu. Projekt dał możliwość atrakcyjnego promowania czytania wśród młodszych dzieci.

Panie bibliotekarki: Bożena Ważna i Małgorzata Mizyn przygotowywały i przeprowadzały bardzo interesujące warsztaty, podczas których dzieci w twórczy sposób interpretowały literaturę, korzystając z takich form wyrazu jak multimedia, film, animacja, plastyka czy teatr. Panie nawiązały również współpracę z Pracownią Orange w Stoczku Łukowskim, dzięki czemu kilku uczniów mogło uczestniczyć w zajęciach multimedialnych w w/w pracowni.

Dzięki udziałowi w projekcie „Czytam sobie w bibliotece” dzieci przekonały się, że samodzielne czytanie może być dobrą zabawą, a nauka czytania może być przyjemna i interesująca.

Więcej informacji: http://www.mbp.cieszanow.eu/czytam-sobie,2,47.html