Dzień Kobiet!

bukietWzorem lat ubiegłych, obchody Dnia Kobiet uczciliśmy tradycyjnie uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów naszej szkoły – w szczególności przez chłopców.

Podczas montażu muzyczno- słownego, który w bieżącym roku szkolnym ze względów organizacyjnych odbył się w przededniu święta kobiet (siódmego marca) nie zabrakło zabawnych skeczy, dynamicznych tańców oraz okolicznościowych piosenek dedykowanych wszystkim kobietom – tym małym i tym pełnoletnim. Skecze o roli kobiet w życiu mężczyzn w wykonaniu chłopców z klasy VIb potwierdziły powiedzenie, że bez kobiet życie mężczyzn traci smak i staje się nudne. Całość przeplatana była piosenkami o kobietach, wykonana przez uczniów z klasy Vb: Michalinę Makuch, Weronikę Niedzielską, Julię Sopel, Amelię Szymanowską, Kamila Staniuka oraz przez uczniów klasy Va: Martynę Cencorę, Elizę Chmiel, Kacpra Fariona, Justynę Mazurek i Paulinę Zubrzycką przy akompaniamencie gitary i keyboardu wykonywanym na żywo przez pana Kazimierza Wolanina i pana Pawła Młodowca. Występy uczniów – w szczególności chłopców śpiewających solo bardzo podobały się tłumnie zgromadzonej na hali publiczności szkolnej i za każdym razem nagradzano ich gromkimi brawami.

Na zakończenie akademii chłopcy złożyli serdeczne życzenia wszystkim kobietom z okazji ich święta oraz wręczyli kwiaty nauczycielkom i pracownicom naszej szkoły.

Akademia przygotowana została pod kierunkiem p. Kazimierza Wolanina i p. Pawła Młodowca.