Wycieczka klas 2a i 3.

W dniu 11.10.2023r. uczniowie klas IIa i III, wybrali się na wycieczkę przyrodniczo-krajoznawczą. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po rezerwacie Czartowe Pole w gminie Józefów.

Uczniowie zobaczyli tam m.in. ruiny papierni z XVIII wieku, a także uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych na łonie natury. Lekcja w terenie przeprowadzona przez p. Małgorzatę Franus dotyczyła warstwowej budowy lasu.

Kolejnym punktem wycieczki był Zwierzyniec. Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę stałą w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym, dzięki której poznały charakterystyczne gatunki zwierząt i roślin występujące na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Następnym punktem wycieczki była Florianka, osada leśna na skraju lasów zwierzynieckich do której dzieci dotarły bryczkami konnymi. Tam uczniowie mogli zwiedzić ekspozycję Izby Leśnej, a także odwiedzić hodowlę konika polskiego. Wycieczkę zakończyła degustacja pizzy w pensjonacie Sosnowe Zacisze. Dzieci pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do swoich rodziców.

czartowe-pole-i-zwierzyniec-05
« z 13 »