Święto Szkoły

7 czerwca w naszej szkole odbyło się wielkie święto – Dzień Patrona i piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dzień rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, po której obejrzeliśmy akademię okolicznościową „Patron naszej szkoły”.

Wystąpili uczniowie I etapu kształcenia przygotowani przez panie Elżbietę Zapalską-Serkis i Małgorzatę Franus. Po akademii wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie rozpoczął się piknik pod hasłem „Cieszanów – Rodzina – Tradycja”.

Uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji – były warsztaty kulinarne we współpracy z Domem Dziennego Pobytu dla Seniorów w Cieszanowie – uczniowie uczyli się piec pyszny domowy chleb, zespół „Niezapominajki” przeprowadził warsztaty śpiewu”, było mnóstwo zabaw z animatorem, w tym bardzo chętnie przeprowadzana bitwa na wodne balony, chętni korzystali z malowania twarzy. W ramach poczęstunku pojawił się namiot ze zdrową żywnością, wielki grill na którym piekła się kiełbasa i kociołek z gulaszem. Domowe kanapki smakowały wybornie, braki wody szybko uzupełnialiśmy arbuzami. Dla wytrwałych i silnych były rozgrywki sportowe i ściana wspinaczkowa, a na młodszych czekał dmuchany plac zabaw.

Pogoda dopisała, humory jeszcze bardziej, co widać na licznych zdjęciach – zapraszamy do obejrzenia długiej galerii!